انواع ترمومتر ها، ترموکوپل و سنسورها

    انواع ترمومتر ها، ترموکوپل و  سنسورها

روشهای مختلفی برای اندازه گیری دما وجود دارد و بر اساس آن دستگاه های مختلفی تولید می شود که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که با توجه به رنج دمایی مورد نیاز و شرایط کاری باید تجهیز مناسب انتخاب شود. ترمومتر ها به دو گروه ترمومتر های تماسی و ترمو متر های لیزری یا ترمومترهای غیر تماسی تقسیم می گردند. دماسنج های تماسی شامل دماسنج های بی متال، دماسنج های گازی، دماسنج های لوله بوردن و ... می باشد. تجهیزات مربوط به پارامتر دما شامل دستگاه های  ترمومتر یا دماسنج ، دیتالاگر ها و ترنسمیتر ها ، سنسورهای اندازه گیری دما ، و کالیبراتور های دما هستند.

دما و انواع دماسنج های تماسی ثابت

انواع ترمو مترهای تماسی :

ترمومتر های بیمتال Bimetal Thermometer

ترمومترهای گازی Gas Filled Thermometer

 ترموزیستنس

 

 

 

 

 

 

 

انواع دماسنج های پرتابل تماسی دیجیتال

ترمومتر های پرتابل با قابلیت اتصال انواع سنسورهای از قبیل انواع ترموکوپلها و RTD به آن، بر خلاف مدل های ثابت یا رومیزی این امکان را فراهم میسازد که با حمل دستگاه به نقطه مورد نظر و اتصال سنسور و اتصال آن به جسم مورد نظر ، دمای آن را اندازه گیری نمایند. امکان ذخیره اطلاعات ، نمایش حداقل و حداکثر دمای خوانده شد از قابلیتهای یک دستگاه ترمومتر پرتابل دیجیتال است. که ساخت شرکت های Fluke, Testo, Lutron, Appa, AZ, TES, ST Standard می باشد.


 

 

 

انواع دماسنج های پرتابل لیزری

ترمو متر های لیزری پرتابل  امکان اندازه گیری دمای یک جسم بدون نیاز به اتصال پراب دستگاه به آن را فراهم می کند. از موارد کاربرد آن می توان  هنگامي كه پروسه متحرك است و يا دماي آن بسيار بالا است بگونه اي كه هر گونه تماس موجب ذوب شدن و خرابي اندازه گير مي شود و يا هنگامي كه پروسه داراي مواد مخرب و زيانبار است،استفاده کرد. که شرکت های Fluke, Testo, Lutron, Appa, AZ, TES, ST Standard تولید می نمایند.


توضیحات بیشتر ...

 

ترموکوپل ها ، سنسور های RTD و تجهیزات جانبی

سنسور های دما در رنج های مختلف به همراه تجهیزات جانبی از قبیل ترموول ها 


تماس با ما

 دفتر مرکزی فروش : تهران  بزرگراه شیخ فضل الله جنوب بعد از پل جلال – خیابان سازمان آب – برج های نگین      نگین 9 – طبقه همکف – پلاک 46

   تلفن (5 خط) : 88233831    فکس : 88233768

    آدرس دفتر  فروش کرج : میدان مادر ساختمان بانک  کارافرین  پ 431 واحد  10

   تلفن  (5 خط) :  02632736740      02632736958     فکس : 02632774410

   کارشناس فروش :      09129411990    امینی                   

                                   Email: info@metrologyco.ir

آمار بازدید سایت

بازدید امروز48
بازدید دیروز88
بازدید هفته48
بازدید ماه1241
کل بازدیدها99943

دوشنبه, 06 بهمن 1399